آموزش نرم افزارهای اقتصاد سنجی

R آموزش نرم افزارهای ایویوز، استاتا، لیزرل، اکسل، میکروفیت، آموس، متلب و

آموزش نرم افزارهای اقتصاد سنجی

R آموزش نرم افزارهای ایویوز، استاتا، لیزرل، اکسل، میکروفیت، آموس، متلب و

 برای کسانی که تازه شروع به کار پژوهشی و تحقیقاتی می کنند، یافتن آمار اقتصادی بسیار مشکل و گاهی ناممکن است. هر چند با اندکی تلاش در سایت های اینترنتی قادر خواهند بود تا آمار و اطلاعات را بدست آورند، اما در پاره ای موارد زمان زیادی برای این موضوع صرف شده، و حتی سبب صرف نظر کردن پژوهشگران جوان از انجام کار تحقیقاتی می شود. بنا به این اصل، در این پست تعدادی از سایتهای معتبر را لینک می دهم تا شاید، راه اقتصادخوانان جوان برای تحقیق و پژوهش آسان تر شود.

بانک اطلاعات سری زمانی که می توان آمار کلان اقتصاد ایران را به صورت سری های زمانی سالانه، فصلی و ماهانه مشاهده کرد.

درگاه ملی آمار در این قسمت نیز می توان اطلاعات سری زمانی را برای کشور ایران با تواتر های گوناگون مشاهده نمود.

بانک اطلاعات صنایع ایران اطلاعات مربوط به صنایع اقتصاد ایران را می توان در این لینک مشاهده کرد. علاوه بر این بانک نیز اطلاعات جامعی در مورد صنایع ایران دارد.

world development indicator که دارای گستره وسیعی از داده های خام آماری برای تمامی کشورهای دنیا در دوره ۱۹۶۰ تا الان هست، لازم به ذکر است این داده ها هر ساله جمع آوری شده و در یک سی دی نیز تکثیر می شود، بنابراین این بانک اطلاعاتی چه به صورت آنلاین و چه به صورت هارد دیسک قابل استفاده است.

nation master این سایت نیز گستره وسیعی از آمارها را برای تمامی کشورهای دنیا داراست، تفاوتش با قبلی در این است که قادرید به صورت آنلاین بین متغیرها تحلیل هایهمبستگی ساده انجام داده و یا نمودار رسم کنید. در ضمن این سایت بسیار از آمارها مربوط به متغیرهای کیفی تر را که سایت قبلی نداشت را دارد.

OECD سایت مربوط به کشورهای او ای سی دی است و دارای اطلاعات اقتصادی اجتماعی دقیقی از این کشورها می باشد.

UNCTAD در این سایت شما قادر خواهید بود اطلاعات نابی از آمارهای مربوط به سرمایه گذاری خارجی و داخلی، سرمایه گذاری مستقیم خارجی و ... برای تمامی کشورهای دنیا بیابید.

Penn World Data در این لینک هم می توانی آمار اقتصادی کشورهای دنیا و بااخص امریکا را بیابید.

ILO سازمان جهانی کار، از این لینک می توانید تمامی، آمار و اطلاعات مر بوط به نیروی کار و تمام موارد جانبی مربوط به آن را بدست آوردید.

FAO به افرادی که تمایل دارند در مورد اقتصاد کشاورزی کار کنند، حتماً پیشنهاد می کنم این سایت را ببینند، هر آماری که فکرش را می کنید که در مورد اقتصاد کشاورزی کشورهای مختلف به آن نیاز دارید، در این سایت می توانید پیدا کنید.

 

در راستای این پست چند سایت دیگر در گشت و گذار اینترنتی مشاهده شده است که می تواند مفید باشد.

اول سایتی که کشورها را بر اساس شاخصهای مختلف رتبه بندی می کند که اینجا می توانید ببینید، شاخصهای مختلف اقتصادی اجتماعی را در این بخش می توان مشاهده کرد. سایت بعدی نیز می تواند داده های زیادی از تجارت را در اختیار شما بگذارد در این لینک می توانید آنرا مشاهده کنید. سایت بعدی جزئیات داده ها در حوزه صادرات و واردات را می توان در این لینک مشاهده نمایید.

 

منبع: دست نوشته های یک اقتصاد خوان

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی